Mirabela Haxhaja Hali kërkuese shkencore në Kanada. Zbulimi i terapisë efektive të Klamidias

Ontario-Kanada Mirabela Haxhaja Hali kërkuese shkencore në Kanada, në një intervistë për Albanian Montreal Press, na tregon për aktivitetin profesional…

Konsulentja e emigracionit: Ja programet më të thjeshta të emigrimit në Kanada

Nga Shani PnishiJona Kaddoura, konsulente e emigracionit në Kanada, e frymëzuar nga historia e saj dhe e familjes së saj,…

”Diaspora për Shqipërinë e Lirë” Florian Haçkaj: Problematikë zgjedhjet e 25 prillit, synimi ynë zyrtarizimi i votës së emigrantëve

Nisma qytetare e lindur në mërgatë, Lëvizja ‘Diaspora për Shqipërinë e Lirë’, po angazhohet në mënyrë pro-aktive për përfshirjen e…

Arkitektura, karriera e suksesshme e shqiptarit në Kanada Denis Shehu

Toronto -Kanada Jemi njohur me Denisin, djalin 30 vjeҁar nga Shkodra. I vendosur në Toronto prej moshës 12 vjeҁ, ai…

INTERVISTA/ Eriona Xhaferaj hedh në treg dy linja kozmetike, receta organike bukurie për një jetë të shëndetshme

Eriona Xhaferaj, farmacistja dhe nutricionistja shqiptare është gati të ndajë më ndjekësit e saj një sërë “thesaresh” që ka zbuluar…

Naser Berisha: 8 vjet keqqeverisje, më 25 prill të fitojë sovrani!

Diaspora, një zë i domosdoshëm për shqiptarinë, respektoni zgjedhjet, votoni! Ontario- Kanada Shqiptarët janë munduar ta gjejnë veten në fusha…

Gjergji Hasa: Hartimi juridik i platformës zgjedhore në favor të votës së diasporës

Monteal -Kanada Prej së paku 6 muaj, vota e diasporës u shndërrua në temë diskutimi në mjaft instanca zyrtare por…

INTERVISTA/Aurenc Bebja: Pasioni im për arkivin dhe librat për figurat historike

NgaAnisa Braho Aurenc Bebja është një emër i njohur në publicistikën shqiptare. Prej kohësh i ka vënë vetes një detyrë…

Profesori i pikturës në Toronto, Robert Simoni: Në çdo portret lexohet një histori jete

Sipas meje, arti ndihmon në shprehje dhe krijimtari dhe këto janë aftësi që ndihmojnë në jetë. I inkurajoj të gjithë…

Anaida Deti, dentistja shqiptare arrin majat në Kanada. Trofe e certifikata për profesionalizmin

Në një intervistë për Albanian Montreal Press, Anaida do të na tregojë më shumë për jetën, sfidat dhe planet e…
Load More