Dhoma e Biznesit të Diasporës prezanton: Perspektiva të reja investimi në atdhe

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare ka organizuar ditën e djeshme një takim me partnerë, donatorë dhe palët e interesit…

Real Estate/ Këshillat e ekspertes Elona Temali: Pse dhe si mund të blejmë shtëpi në Kanada?

Toronto-Kanada Aktiviteti i pasurive të paluajtshme ka shënuar një rritje të shpejtë në gjithë Kanadanë që prej vitit 2018 si…

KANADA- Financieri Besnik Rexhvelaj ofron këshilla si të merrni kredi me këste shumë të ulëta

Besnik Rexhvelaj ka emigruar në Kanada prej vitit 2002 së bashku me familjen tij. I arsimuar për Financa pranë Universitetit…

Tirana me valën më të rëndë të pandemisë në 2021, fatalitetet u rritën me 44%

Tirana është qyteti që ka vuajtur më shumë nga pandemia përgjatë 9 muajve të këtij viti, sidomos në tremujorin e…

Liderët zotohen ta kufizojnë ngritjen e temperaturës në 1.8 shkallë Celsius

Zotimi është dhënë në ditën e pestë të konferencës, ku fokusi më i madh ishte gjetja e zgjidhjeve alternative për…

OBSH: Evropa është tani epiqendra e pandemisë COVID-19

Drejtori rajonal i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Evropën, Hans Kluge tha të enjten se ky kontinent është tani epiqendra…

Rreziqet e ndryshimeve klimatike ndaj planetit tokë

Premtimet globale për të ulur sasinë e gazeve që shkaktojnë efektin serë janë vetëm një pjesë e hapave që duhen…

EDITORIAL/ Jeta me COVID!

Pandemisë nuk po i duket fundi. Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi së fundi se infektimet me koronavirus po rriten sërish…

Emigracioni dhe plakja e popullsisë ulin numrin e familjeve në vend për të dytin vit radhazi

Numri i familjeve në vend ka shënuar rënie për të dytin vit radhazi, duke reflektuar plakjen graduale të popullsisë si…

ALBCONTROL, shoqëri aksionere me instrument fitimi zero!

Nga Eli Golemi Zj. Balluku dha sot leksionin e radhës mbi funksionimin e shoqërive aksionere me kapital publik dhe me…
Load More