KANADA / Studioja e Drejtësisë Arra Law Firm. Dy gra, një vizion ligjor

Etobicoke- Ontario Në historinë e suksesit të komunitetit shqiptar në Kanada, ligjin do ta bëjnë gratë. Arra Law Firm (ALF-LLP),…

MONTREAL/ Suksesi 18-vjeçar në tregun e pasurive të paluajtshme i shqiptarit Aurel Zaloshnja

Montreal – QuebecNjë agjent shitblerjesh profesionist në Montreal si Aurel Zaloshnja, ka depërtuar në tregun e pasurive të patundshme, duke…

STUDIM DHE PUNESIM / Si të ndërtoni një karrierë sipas perspektivës kanadeze- Nga Rina Dilka

Tani mund të studioni gjatë kohës që ju jeni me leje pune në Kanada ! Rina Dilka Punëtorët e huaj në…

Përtej mureve të Studio Këllezit, vizionet dhe vlerat që ndriçojnë hapësirat. Intervistë me Uarda Këllezin

Në një botë ku estetika dhe funksionaliteti bashkohen, studioja e interier dizajnit “Këllezi ” po shënon një periudhë të re…

RADO CANADA VISA – Bursat për Liderët e së Ardhmes

Rado Canada Visa është një kompani imigracioni me bazë në Kanada, e themeluar nga Dr. Klodian Rado, i cili emigroi…

KANADA/ Studio e emigracionit “Yonge Canada Immigration”, çfarë duhet të dini për një jetë të re. Flet Arian Sultafa

Toronto- Ontario “Yonge Canada Immigration”, një studio emigracioni në Kanada po bën dallimin në ndihmën dhe këshillimin që ofron për…

Krijimi i lojërave me Inteligjencë Artificiale. Albiona Ajeti, zhvilluesja shqiptare që shkëlqen në teknologji

Toronto – Ontario Me një talent të rrallë në botën e zhvillimit të lojërave kompjuterike, Albiona Ajeti kërkon të lërë…

TORONTO/ 4 vjet Shoqata e Avokatëve Shqiptaro-Kanadezë

Nga Shani Pnishi Para disa ditësh figura të rëndësishme në komunitet, avokatë, biznesmenë u mblodhën në Toronto për të festuar…

KANADA/ Rrjeti i Bizneseve Shqiptaro-Kanadeze themelon degën e saj në Ottawa

Ottawa- OntarioDitën e diel, në kryeqytetin e Kanadasë, në Ottawa, u promovua dega e Rrjetit të Bizneseve Shqiptaro-Kanadeze. Presidenti i…

NEW YORK TIMES, në listën e 100 më të mirëve, renditi restorantin shqiptar “Çka ka Qëllu” – NGA BEQIR SINA

NEW YORK CITY Ka qenë përsëri gazeta prestigjoze “New York Times”, ajo, e cila ka publikuar një listë me 100…
Load More