AM PRESS

‘Shkundet’ New York-u! Tërmeti i rrallë me magnitudë 4.8 ballë trondit ndërtesat

Pezullohet puna në OKB dhe bllokohen aeroportet Nga Brixhilda XhurajNjë tërmet me magnitudë 4.8 ka goditur rajonin e New Yorkut, duke tronditur ndërtesat në zonën metropolitane të megalopolit amerikan. Tërmeti, me

KANADA/ Stuhia e borës lë pa energji qindra mijëra banorë në gjithë Quebec

Kufizimet e parkimit që hynë në fuqi më 1 Prill duke u pezulluar vetëm për këtë ditë për shkak të reshjeve të borës. Edhe pse panoramike bora e sotme, për

VANCOUVER/ Albanian Professionals Network Event, bën bashkë profesionistët shqiptarë

Vancouver, British Columbia – Më 16 Mars 2024 u mbajt në Vancouver eventi: Rrjeti i Pofesionistëve Shqiptarë, i pari në llojin e tij në provincën e British Columbia. Ky aktivitet