Rritet frikshëm bilanci, shkon mbi 19 mijë numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi dhe Siri

Numri i të vdekurve nga tërmeti shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën është tani të paktën 19,300 sipas…

KANADA/ Qeveria Trudeau, 10 milionë dollarë mbështetje Turqisë dhe Sirisë pas dëmeve të tëmetit

Kanadaja ka ndarë 10 milionë dollarë në ndihmë të të prekurve nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Këtë e ka…