MONTREAL/ Shqiptari i dënuar në mungesë për vrasjen e policit, nuk do të ekstradohet në Shqipëri

“Provat janë aq të dëmtuara dhe aq të pabesueshme sa që ekstradimi do të ishte një gabim drejtësie”, vendosi gjyqtari. …

KANADA/ Nuk ndalen sulmet ndaj shkollave hebraike, policia njofton për të shtëna me armë në Montreal

Policia kanadeze njofton se në një shkollë hebraike në Montreal është qëlluar me armë zjarri, rasti i tretë në më…

Stilistja Sarah Paçini sjell magjinë e dimrit në Montreal, prezantohet koleksioni ”Dimër 2023-2024”

Një natë e mbushur me sharm dhe stil u përjetua në Montreal mbrëmjen e djeshme, kur stilistja e njohur ndërkombëtarisht,…

Montreali thyen rekordin e motit me temperaturat e larta

Pothuaj dy javë të plota me mot me diell dhe me temperatura mbi mesataren, Montreali shënoi një rekord për 5…

Dita e Kanadasë/ Anulohet spektakli i fishekzjarreve në Montreal, shkak cilësia e ajrit

Organizatorët thonë se fishekzjarrët e Ditës së Kanadasë të planifikuara për të shtunën mbrëma në Montreal, janë anuluar pasi shqetësimet…

KANADA/Sot cilësia e ajrit në Montreal, më e keqja në botë

MONTREAL – Ajri i pistë dhe i dendur mbuloi shumë pjesë të Quebec të dielën, pasi më shumë se 110…

KANADA/ Formula 1 Grand Prix, 3 ditët e garave në Montreal

Kampionati Botëror i Formula 1 zhvillohet në Montreal që nga viti 1978, një ngjarje ndërkombëtare që nuk duhet humbur, sinonim…

Muzeu i Holokaustit në Montreal/ Përgjatë korridoreve të hidhura të kujtesës – Nga Blerina Ruka

Në periferi të qytetit të Montrealit, ndodhet një vend i veçantë, një kujtim i thellë i një kohe të errët…

Montreal/ Shkolla shqipe ”Nënë Tereza” në Kanada mbyll me sukses vitin shkollor

E shtuna e datës 20 Maj shënoi përfundimin e vitit shkollor te Shkolla Shqipe Nënë Tereza. Ky vit, si asnjëherë…

KANADA/ Nga Montreali në Shkodër, Oli Pero dhe “Animals Need Me” firmosin kontratë bashkëpunimi për qentë endacakë

Nga Shani Pnishi Oli Pero është një vajzë shkodrane që jeton në Montreal të Kanadasë. Ajo ka mbaruar studimet për…
Load More