Ndahet nga jeta gazetarja e Zërit të Amerikës, Rudina Dervishi

Gazetarja dhe drejtuesja e njohur prej shumë vitesh e emisionit televiziv “Ditari” të Zërit të Amerikës, u nda nga jeta…