Ndahet nga jeta gazetarja e Zërit të Amerikës, Rudina Dervishi

Ndahet nga jeta gazetarja e Zërit të Amerikës, Rudina Dervishi

Gazetarja dhe drejtuesja e njohur prej shumë vitesh e emisionit televiziv “Ditari” të Zërit të Amerikës, u nda nga jeta sot, në moshën 53-vjeçare, pas një beteje dy vjeçare me kancerin e gjirit, njofton Shërbimi Shqip i Zërit të Amerikës.

Për më shumë se 25 vjet, Rudina dha një kontribut të çmuar me profesionalizmin e saj si një gazetare e apasionuar, duke mbuluar tema të shumëllojshme nga ekonomia, politika, të drejtat e njeriut dhe të gruas, e deri tek arti.

Lajmin e ka dhënë vetë Shërbimi Shqip i Zërit të Amerikës, ku shkruan: Për më shumë se 25 vjet, Rudina dha një kontribut të çmuar me profesionalizmin e saj si një gazetare e apasionuar, duke mbuluar tema të shumëllojshme nga ekonomia, politika, të drejtat e njeriut dhe të gruas, e deri tek arti. Ne, kolegët e saj të Zërit të Amerikës, do ta mbajmë mend Rudinën për mprehtësinë, dinamikën, humorin dhe përkushtimin e saj. Ajo la pas bashkëshortin, tre djemtë dhe nënën.

administrator

Related Articles