KANADA\ “Ngrin” Niagara, fotot mbresëlënëse nga ajri

KANADA\ “Ngrin” Niagara, fotot mbresëlënëse nga ajri

Pamjet mahnitëse nga Ujëvarat e Niagarës kanë transfromuar pamjen karakteristike të ujëvarës më të madhe në botë.

Një ylber u pa në pikën turistike të martën, ndërsa spektatorët u mblodhën për të parë ujëvarën pjesërisht të ngrirë.

Pamjet ajrore kapën pasojat e stuhisë katastrofike me borë në anët e vendkalimeve dhe malet me akull pranë ujëvarës.

Stuhia e përbindëshit përfshiu shtetin e Nju Jorkut gjatë fundjavës së Krishtlindjeve dhe shpejt u bë stuhia më vdekjeprurëse në 50 vjet. Mbi 50 njerëz vdiqën nga e marta.

administrator

Related Articles