editor

Stuhitë e fuqishme godasin Kanadanë, të paktën 4 të vdekur, afro 1 milionë shtëpi mbesin pa energji elektrike

Të paktën katër persona kanë vdekur dhe rreth 900 mijë shtëpi janë lënë pa energji elektrike pas stuhive të forta…

Presidenti Meta dekoron koreografin e shquar Ramazan Këllezi, i cili jeton e punon në Kanada

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka nderuar gjatë një ceremonie solemne, veprimtarin atdhetar dhe koreografin e shquar Ramazan Këllezi me…

Kanadaja prodhon vaksinën e vet kundër Covid-19

Një vaksinë kanadeze kundër Covid-19 do të nisë testime klinike sot në Toronto, ka bërë të ditur kompania bioteknologjike që…

Si u vaksinua pa radhë në Yukon bosi i kazinove dhe e shoqja

Presidenti i një kompanie kazinosh në Kanada, me vlerë tregu prej 2 miliardë dollarë, ka dhënë dorëheqje pasi ai dhe…

Stafi nuk ia duroi më arrogancën, përfaqësuesja e Mbretëreshës në Kanada jep dorëheqjen

Guvernatorja e përgjithshme e Kanadasë – përfaqësuesja e Mbretëreshës – ka dhënë dorëheqjen pas akuzave se ajo krijonte një ambient…

Rekord global viktimash nga Covid-19

Ky 24-orësh theu një tjetër rekord global viktimash të koronavirusit.  Rekordi i të dytës ditë radhazi arriti në mbi 16…