administrator

Ramazan Këllezi: Pjesëmarrja ime në Samitin e Diasporës, humbje kohe!

Toronto-Kanada I ftuar edhe më herët në Albanian Montreal Press, Ramazan Kellezi është një prej personazheve shqiptarë që ka folur artistikisht për…

Manitoba\ Shqiptarët themelojnë zyrtarisht shoqatën dhe zgjedhin kryesinë e saj

Manitoba-Kanada Edhe shqiptarët në provincën e Manitobës më në fund do të kenë një pikë takimi. Ashtu edhe siç kishte…

Oli Pero: Ndihma që Kryqi i Kuq i Kanadasë i ofroi Shqipërisë

Zhvillimet e fundit në Shqipëri lidhur me tragjedinë e tërmetit, sigurisht që tërhoqën vëmendjen e mbarë Disporës shqiptare pa lënë…

Nehat Kaloshi, Thjeshtësia e një shqiptari të suksesshëm në Kanada

Kryetari i Bashkësisë shqiptare të Montraeali, z. Nehat Kaloshi, do të jetë sot ekskluzivisht për Albanian Montreal Press, për të…

Gentiana Gjomema : Ju tregoj sekretet e gëzimit tim…

Genta- fashion blogger, rrëfen dritëhijet në jetën e saj dhe ndikimin që pati pasioni i saj mbi modën për të…

Ontario drejt një ‘bllokimi të rreptë’- e nevojshme për të luftuar COVID-19

Zyrtarët shëndetësorë në Ontario, provinca më e populluar e Kanadasë, të hënën thanë se aftësia e tyre për të kontrolluar…

Anila Hetoja, artistja prezanton përvojën kanadeze në Tiranë

Nga Blerina Ruka, Toronto-Kanada Me telajon e lidh një miqësi 35-vjeçare, por duket se është nga ato dashuri që nuk…

Jeta Vojkollari, mikesha e fëmijëve: Kontributi i të gjithëve, e bën botën më të mirë

Nga Blerina Ruka/ Toronto-Kanada Jeta Vojkollari prej shumë vitesh jep kontributi e saj në Toronto të Kanadasë. Ajo njihet nga…

Lili Cingu, një jetë në skenë. Sekretet e një ylli

Nga Blerina Ruka/ Toronto-Kanada Është ndër të paktat femra e cila mban shumë epitete vlerësuese për talentin dhe elegancën e saj.…

Plani i rimëkëmbjes/ Kanadaja kërkon 1.2 milionë emigrantë për 3 vite

Nga Blerina Ruka Kanadaja kërkon të sjellë më shumë se 1.2 milionë emigrantë të rinj në tre vitet e ardhshme,…