Tirana kurorëzon më të bukurën e Globit, spektakli me ngjyra ndërkombëtare në Shqipëri

Tirana kurorëzon më të bukurën e Globit, spektakli me ngjyra ndërkombëtare në Shqipëri

Anabel Payano, përfaqësuesja e Republikës Domenikane, në Miss Globe 2022, është kurorëzuar si më e bukura e globit, në konkursin e mbajtur këtë të shtunë në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit, në Tiranë.

Është mbajtur në Tiranë eventi më i madh për të zgjedhur më të bukurën e globit. “The Miss Globe” kulmoi më 15 shtator për të disatin vit rradhazi. I gjithë eventi i Miss Globe këtë vit u mbajt në kryeqytetin shqiptar por duke u prezantuar bukurosheve botërore mjaft pika atraksioni të Shqipërisë. Nata finale shkëlqeu me një skenë gjigande ku gjatë spektaklit pati mjaft detaje me ngjyra ndërkombëtare.

“The Miss Globe 2022” u shpall bukuroshja nga Republika Domenikane, 19-vjeçarja Anabel Payano, ndërkohë mes 51 bukurosheve Shqipëria u përfaqësua nga Drita Ziri, e cila rrëmbeu “Miss Bikini 2022” si dhe shoqëruesja e dytë.
Juria e “The Miss Globe” 2022 ishte e përbërë nga emra të njohur të ekranit shqiptar si Hygerta Sako, Rita Filipi (Petro), Artur Gorishti dhe Alexandër Marku, Olti Curraj, Arlinda Dudaj dhe Julian Bulku. Eventi u mbajt në Teatrin e Operas dhe Baletit në Tiranë më 15 tetor.
MISS GLOBE është një ntop konkurset e përvitshme ndëekombëtare të bukurisë, e prodhuar nga DELIART ASSOCIATION dhe në pronësi të THE MISS GLOBE BEAUTY PAGEANT, një trade-mark dhe kompani kanadeze me seli në Montreal.

https://www.themissglobe.com/

https://www.themissglobe.ca/

administrator

Related Articles