Ottawa/ Vritet i riu shqiptar në Kanada, policia nis hetimet

Ottawa/ Vritet i riu shqiptar në Kanada, policia nis hetimet

Një 26-vjeçar shqiptar u vra në Kanada të shtunën. Policia tha se ka arritur të identifikojë viktimën, një shqiptar i quajtur Granit Ahmeti.

Ai punonte në një kompani karrotrecësh në Ottawa. 

Policia tha se vrasja është një incident i izoluar dhe nuk ka rrezik për sigurinë publike. Autoritetet thanë se po hetojnë për ndonjë aktivitet të dyshimtë në këtë zonë.
26-vjeçari, i qëlluar për vdekje pranë Carlsbad Springs u bë me dije mëngjesin e së shtunës të 19 gushtit.

Në një deklaratë për mediat e shpërndarë ditën e dielë, njësia e vrasjeve kërkoi që banorët dhe bizneset pranë Farmers Way, Anderson Road, Thunder Road dhe Piperville Road të kontrollojnë kamerat e sigurisë për çdo “aktivitet të dyshimtë” nga ora 2-4 e mëngjesit të së shtunës.

Faqja në rrjetin social Facebook, për komunitetin shqiptar në Ottawa ka shpërndarë njoftimin për humbjen e jetës së të riut me të gjtiha detajet e ceremonisë së nderimit deri në përcjelljen për në banesën e fundit ditën e enjte, në datën 24 gusht 2023.

Komuniteti Shqiptar në Ottawa – Albanian Community in Ottawa:

Njoftojmë komunitetin se varrimi i të ndjerit, Granit (Bashkim) Ahmeti, bëhet ditën e Enjte, më 24 Gusht 2023.

Funerali niset nga xhamia:

South Nepean Muslim Community Mosque

3020 Woodroffe Ave.

Ottawa, ON. K2J 4G3

Pas faljes së drekës, (ora 13:45), funerali niset për varrezat:

Ottaëa Muslim Cemetery

1668 Manotick Station Rd.

Greely, ON. K4P 1M9

Njëherit, familja pret ngushëllimet më:

25 Gusht 2023, e Premte

26 Gusht 2023, e Shtunë, dhe

27 Gusht 2023, e Dielë, në këtë adresë:

4628 Farmers Way

Ottawa, ON. K0A 1K0

administrator

Related Articles