Kate Middleton magjeps me 3 foto për 40-vjetorin e saj të artë

Kate Middleton magjeps me 3 foto për 40-vjetorin e saj të artë

Katerina, Dukesha e Kembrixhit, festoi ditëlindjen e saj të 40-të duke treguar stilin e saj të përjetshëm dhe duke nderuar princeshën Diana dhe mbretëreshën Elizabeth II. Për nder të ditëlindjes historike të ish-Kate Middleton më 9 janar, Pallati Kensington publikoi tre foto të reja portretesh të Dukeshës të shtunën. Ajo mahniti me tre fustane Alexander McQueen, të njëjtin stilist që kishte veshur për martesën e saj në vitin 2011 me Princin William.

Është konsideruar shpeshherë si pasuesja më e denjë e mbretëreshës Elizabeth, për të mos thënë e vetmja që mund të vijojë të ruajë balancat dhe lavdinë e familjes mbretërore. Edhe pse mosmarrëveshjet mes saj dhe Meghan Markle kanë qenë shpesh ‘ushqimi’ i preferuar për mediet e ndryshme, duket se Kate Middleton e rrethon një aureolë fitoreje: mbështetja e pakushtëzuar e popullit britanik e jo vetëm.

Mamaja e tre fëmijëve feston 40-vjetorin e lindjes. Me këtë rast ajo ka publikuar një set fotografik të realizuar nga Paolo Roversi, frymëzuar nga portretet e mbretëreshës Elizabeth 2 dhe mbretëreshës Victoria.

Kate Middleton nderon Princeshë Dianën dhe Mbretëreshën
Kate Middleton nderon Princeshë Dianën dhe Mbretëreshën
Në fotografitë bardh e zi, 40-vjeçarja zgjodhi të kombinonte fustanet e Alexander McQueen me vathët nga koleksioni i princeshës Diana.
Kate Middleton nderon Princeshë Dianën dhe Mbretëreshën

Të gjitha vendodhjet ku do të shfaqen fotografitë kanë një domethënie të veçantë për Kate. Berkshire është vendi i fëmijërisë dhe ku ajo u rrit. St. Andrews është vendi ku shkoi në universitet dhe filloi marrëdhënien me princin William. Anglesey është vendi ku çifti jetoi pak para dhe në fillim të martesës.

administrator

Related Articles